BHP przy oparzeniach w pracy
Obowiązujących zasad BHP jest dosyć sporo. Na szczególną uwagę zasługuje jednak procedura reagowania w przypadku oparzeń. W odróżnieniu do innych urazów poparzenia mają inną specyfikę i nie należy podchodzić do nich standardowo jak przy krwotokach i nie do końca intuicyjnie. Nie należy na przykład odrywać ubrań z oparzonych miejsc.
Może to zaszkodzić poszkodowanemu. Kiedy pojawią się pęcherze nie można ich przecinać ani przekłuwać. Nie można również dotykać powstałych ran. Najbardziej właściwe zachowanie oprócz wezwania pogotowia to schładzanie oparzonego najlepiej czystą, chłodną wodą.
Jeżeli oparzenie jest chemiczne to jest groźne nie tylko dla osoby poparzonej ale także dla osoby udzielającej pomocy. W takim przypadku trzeba się dodatkowo zabezpieczyć aby uniknąć kontaktu z drażniącą substancją. Bardzo ważne jest także aby chemikalia nie dostały się do oczy i błon śluzowych rannego, a jeśli istnieje takie zagrożenie należy obficie przemywać je wodą. Jeżeli poparzenie jest elektryczne trzeba odłączyć źródło napięcia zanim przystąpi się do pomocy.
Srebrne naklejki na maszyny https://booklet.pl/oferta/naklejki-srebrne-silverstick SilverStick łuszczenie prętów